Spamparāde [bloks|kalendārs|spamparāde|autors]
PHz

[ autors | sc userinfo ]
[ kalendārs | MEGA!!! ]

Zibenstakas
[Paskat tik:| SpampamparādeKārtībai jābūt!Če ZandersMūziciņasOKomentiņi ]

filmas, kulta (7) [2020-04-02|18:08]
avralavral
Casino, 1995, dir. Martin Scorsese

Šī laikam pēc statistiskiem aprēķiniem būtu mana mīļākā filma, jo es to esmu redzējusi vairāk nekā jebko citu, varbūt pat divdesmit reizes. tā ir divarpus stundas gara un diezgan sarežģīta (scenārijs rakstīts pēc grāmatas) - arī pēc tik daudzām skatīšanās reizēm es joprojām no galvas nezinu, "kas pēc kā nāk", un visas činas un attiecības starp tiem daudzos desmitos skaitāmajiem otrā un trešā plāna varoņiem. filma ir pilnā apjomā un pietiekami labā kvalitātē youtube.com, bet uzmanīgi, ja neesat redzējuši, - tā ir ārkārtīgi vardarbīga negaidītās vietās.
tieši šajā gabalā - un ne Mean Streets un ne Goodfellas, kuras mani personīgi garlaiko, un arī The Irishman, kurai ir visādas jau daudzkārt uzrādītas problēmas - Skorsīzī, manuprāt, ir izdevies pareizā līdzsvarā savienot visas tās lietas, ko viņš visā savā korpusā mēģina pateikt (tās ir vienas un tās pašas) - tā ir kā tēlaini izteikta gara un žanru nemīlošiem skatītājiem liekvārdīga meditācija par to, ko Garigū-Lagrānžs sauc par cilvēka valdošo trūkumu ("predominant fault"), vai, citiem vārdiem, par to, kā tās pašas īpašības, kas ļauj cilvēkiem īstenoties, būt patstāvīgiem un ārkārtīgi šarmantiem, ja neierobežotas, izraisa viņu bojāeju - bojāeju, kura noteiktā, piemēram, itāļu mafijas vidē, cilvēku ļoti ciešās savstarpējās atkarības dēļ aizrauj līdzi desmitus citu vairākās paaudzēs. Skorsīzī ir, gandrīz gribas teikt, dikensisks vēriens un, kas būtiski, 19. gs. lielo morālistu naratīvie paņēmieni. šeit ar fanātisku, gandrīz didaktisku precizitāti tiek aprakstīta un atainota noteikta bandītiska grupējuma darbība noteiktā vēsturiskā brīdī noteiktā pilsētā un vietā, lai gan "īstenībā" stāsts ir par vienu neveiksmīgu laulību un attiecībām starp diviem vīriešiem un sievieti. šim stāstam ir atvēlēts ļoti maz ekrāna laika un skatītājs pilnā apjomā to īstenībā nolasa tikai caur noklusēto, garajam filmas laikam, komiskajām epizodēm un visai tai mudžēšanai piešķirot tam smagu, it kā no bezapziņas uznirušu brīdinošu ēnu, kas ir arī tavējā. tāpēc arī saku: 19. gs. tā dēvēto psiholoģisko reālistu naratīvie paņēmieni. atcerieties, piemēram, Flobēra "Jūtu audzināšanu" (L'éducation sentimentale), kur ir desmitiem un desmitiem lappušu par monarhijas krišanu, visu to politisko ņemšanos, visām tām krīzēm un revolūcijām, centieniem un kritieniem, lai gan "īstenībā" Flobērs "vienkārši" grib izstāstīt par vienu sapņainu puisi, kurš nespēj savākties, tādu puisi, kādi pastāv un ir pastāvējuši vienmēr. un kuru pagrimums vienmēr ir viens un tas pats.
Aktieri arī šeit ir savu spēju virsotnē. ritms, kadrējums, montāža, mūzika - viss man šeit liekas lieliski.


From now on I want you to put an equal amount of blueberries in each muffin. An equal amount of blueberries in each muffin!

Look in my eyes. Look, look in my eyes. You know me. Do you see anything in these eyes that makes you think I would ever let someone in your condition to take my child away from me? Do you? You know that won't happen.
zibenstakaiekomentēt

[2020-04-02|17:59]

jim
Kā jums liekas, kāpēc mums ir viszemākie saslimstības rādītāji un vienīgajiem joprojām 0 nāves gadījumu visās Baltijas valstīs? Iedzīvotāju blīvums un dabiskā introverce visās trijās valstīs apmēram taču ir vienāda. Jeb tā ir statistiski nenozīmīga sakritība, par ko nav vērts lauzīt galvu?
zibenstaka4 komentiņi|iekomentēt

[2020-04-02|17:05]

kants
bernardo kastrups!
zibenstakaiekomentēt

[2020-04-02|16:18]

roncijs
[Tagi|, , , ]

bija pat mazliet forši šodien salīt. britisks laiks.

esmu atradis savu mīļāko grupu. uz pāris dienām.
zibenstakaiekomentēt

[2020-04-02|16:15]

virginia_rabbit
[Tagi|]

sonatīnei pirmā daļā kreisajai rokai - pārbaudīt pirmo notiņu, pēdējā taktī jāmaina pirkstiņus. Ārijai skaitīt līdz VIEani, DIIvi, etīdē labās rokas pirmo noti jāspēlē staccato. tur tagad vajag štrihiņu. Līgo dziesmas pirmo pantu jādzied a capella un ļooooti legato.
zibenstakaiekomentēt

[2020-04-02|15:55]

windrider
[Tagi|, ]

Kopš sieva strādā attālināti viņa mājās vairs vispār nenāk. 12-14 stundu gara darbadiena skolotājiem tagad ir norma. Paralēli tam visam vēl jāpiestrādā par bērnudārza audzinātāju un jānodarbina meita. Tomēr, tagad vismaz var strādāt ar vīna glāzi uz galda un tas drusku atvieglo to visu. :D
Un vēl nesen nospriedām, ka beidzot no mūsu profesijām ir kāds finansiāls labums. Vismaz kaut cik droši un regulāri ienākumi uz daudzo brūkošo nozaru fona...Par sevi gan ilgtermiņā neesmu tik drošs. Iepriekšējās krīzes pieredze rāda, ka kultūras nozare ir viena no pirmajām kuru finansiāli apgriež. Turklāt ļoti pamatīgi. Daudzās sfērās joprojām finansējuma vai algu līmenī nebija atjaunots ''trekno gadu'' līmenis. Pārskatāmā nākotnē jau arī laikam netiks...
zibenstakaiekomentēt

[2020-04-02|15:49]

sirualsirual
esmu kļuvis tik populārs, ka jūtos spiests doties pašizolācijā no anonīmiem komentāriem.

ja vēl kāds grib pašapmierināti iekomentēt par MKJK (Mūsu Kungu Jēzu Kristu), tad –

pataupiet dvašu, lai putru padzesētu.
zibenstakaiekomentēt

17.diena [2020-04-02|13:15]

atheist
[Tagi|, , ]

Jā, neesmu no majām izgājusi kopš 16.marta. Laikam tas sāk likties arvien normālāk. Vairumā gadījumu mums tāpat riebjas cilvēki, tāpēc tagad beidzot ir iemesls, lai nevienu nesatiktu. Viengais izņēmums ir video-apero. Un arī tad var noslēpt telefonu kaut kur dziļi otrā istabā un izlikties, ka neko nezinam. Nevarētu teikt, ka pa šo laiku īsti būtu bijuši kaut kādi kašķi vai rīvēšanās, ja nu vienīgi pagājušajā piektdienā tik nenormāli sagribēju suši, ka metāmies zvanīt blakus bodītei. Izrādījās, ka tā vīrusu dēļ nestrādā (un vispār arī citas tuvējās ēstuves ir aizvērtas), tad nu kaut kas aizgāja ciet, sēdēju un raudāju, jo, kad nu reiz gribās, tad gribās. Un attiecīgi visu pārējo vakaru burkšķēju par visu, līdz R iedāvāja glāzi viskija un dzīve atgriezās vecajās sliedēs. Ir viena lieta, kas man pietrūkst - staigāt. Kaut tie 3 km dienā uz un no darba, vismaz. Bet tagad - tualete, virtuve, dīvāns, guļamistaba. Daži runā, ka varbūt maijā varētu kaut kas mainīties, bet vairs to īpaši neklausos. Cik skatos, Francijas līkne joprojām mauc debesīs un neizskatās, ka taisītos horizontalēties tā kā pagaidām nav ko sasapņotise. Kad Itāļi sāks iziet no mājām, tad arī es varbūt sākšu domāt par to, kad mēs tiksim ārā.
zibenstakaiekomentēt

[2020-04-02|13:45]

iztulko

[hedera]
Varbūt kāds zina idiomu angļu valodā ar līdzīgu nozīmi šai: "Veca dziesma jaunās skaņās."
zibenstaka12 komentiņi|iekomentēt

[2020-04-02|12:32]

iztulko

[teja]
palīdziet iztulkot (ziņu valodā) šos:

- scams
- alt-right
zibenstaka1 komentiņš|iekomentēt

[2020-04-02|12:17]

gribam_zinaat

[lavendera]
Kokā man aiz loga patlaban ligzdu vij vārna. Vai tas nozīmē, ka neviens saprātīgs mazputniņš dobumos vairs nemājos? Šopavasar un turpmāk nevis čivināšana, bet tikai ķērkšana?
zibenstakaiekomentēt

daudz burti par likmēm [2020-04-02|11:06]

martcore
Tātad tagad totalizatoros uz baltkrievu futeni tiek likti miljoni, jo tas faktiski ir vienīgais reālā un fiziskā sporta veida čempionāts, kas nav pārtraucis savu darbību. 

Tas notiek, jo cilvēkus, kas nodarbojas ar totalizatoru, nekādi vīrusi nespēj apturēt. Tev ir speciāli izdalīts bankrolls, kuru tu vari pacelt līdz līmenim, kad maini pašu bankrollu aka pamatkapitālu augstāk un savāc dividendes, vai arī nolaid viņu līdz nullei, taču darbību nevar pārtraukt - baltkrievu futbols, japāņu korespondentšahs, kubiešu bērnu volejbols līdz 13 gadiem - pofig. 

Tādēļ domāju, uz kibersportu atšķirībā no nožēlojamā baltkrievu futbola šobrīd tiek likti miljardi. Šādi nostādot koeficientus ārkārtīgi stacionārās pozīcijās.

Ja Latvijas valsts budžetu uzliktu uz apbrīnojamo Pari-Match līgas tikai lokāliem līdzjūtējiem zināmo fināla ceturto karti, tas vispār nenobīdītu apbrīnojamo koeficientu uz Fly To Moon komandu 1:7 atsevišķā kartē. Manuprāt šobrīd kibersportā var likt ārprātīgi milzīgu naudu uz dotu vai CS, NENOGRAUJOT KEFUS. Vēl pāris pašizolācijas mēneši, un arī visiem xbetiem nāksies iekļaut kibersportu savā ēdienkartē. Brīdī (kad nedod dies) saslims pirmais baltkrievu futbolists, un nebūs vairs vispār nekā, sāksies pinīgi fantastisks jebatorijs ar e-sporta industriju. Kurā būs nepieciešami eksperti, taču jau šobrīd ir skaidrs, ka līčot no kantoriem ar ekspertīzi varētu būt daudz izdevīgāk, nekā tur strādāt.

Nezinu un neinteresējos, kā ir CS un līdzīgajos, taču vismaz dotā totalizatora principi ļoti atšķiras no fiziskā sporta. Pirmkārt, ir bezjēdzīgi iziet no statistikas. Faktiski jebkurš var apspēlēt ikvienu, visu izšķir draftpiki, motivācija, hotstrīki, morāle, tādēļ nāksies dinamiski kruķīt kefus ar rokām. Kā Pari-Match viņus kruķī ar rokām? Es vienkārši pastāstīšu.
Virtus Pro un Fly To Moon best of five finālā sākotnējais koeficients bija kaut kur 13:1 uz Virtus (domāju, šeit neviens nelika). Tāds viņš saglabājās pie 2:0 Virtus Pro labā, pie 2:1 virtusu labā tas nedaudz nokritās, taču pirms ceturtās kartes, PIRMS CETURTĀS KARTES DRAFTA (!), tas bija 1:7 UZ KARTI!. Pēc tam mēs paskatījāmies draftu, kurā Fly To Moon izredzes bija vismaz manā izpratnē kaut kur apmēram 80% uz uzvaru, ja viņus neautplejos uz skillu, kā tas notika Virtus Pro pusfinālā ar "Hellraisers". Taču atšķirībā no "Hellraisers" man likās, ka autplejot tādus čuvakus, kā Bogdanu, Ženerāli un Alohu ne pārāk ir iespējams, pieredze tur, prasme spēlēt komandā. Ar nelielu pārsteigumu redzot, ka koeficientts nemainās arī PĒC DRAFTA(!!) - biedri, rezumēsim: mums ir 1:7 un tīra uzvara uz rokām - es, protams, cēli iegruzīju savus desmit eiro uz Fly To Moon. Ar ko tas beidzās, tie, kam, vajag zin - FTM vispār uzvarēja finālsēriju. 

Sadaļā "secinājumi": likt uz finālsērijas iznākumu ideja ir ne īpaši laba (pat pie 1:13), uz piekto karti absolūti nē (tur jau nokritās uz 3,5), uz atseviško ceturto karti ar identisku koeficientu gan pirms, gan pēc drafta - jums uzdāvināja 60 eiro.  

Bukmeikeri nevērtē draftus.
zibenstaka1 komentiņš|iekomentēt

[2020-04-02|10:37]
lilja_brik
Ja godīgi, mani apmierina pašreizējais dzīvesveids.
Izolācijas sajūta spieda nedēłu, bet tad prāts pierada uztvert virtuālo pasauli par realitāti. Turklāt vēl secināju, ka manā dzīvē tikpat kā nav cilvēku, ar kuriem es justos emocionāli droši. Tas nenozīmē ka man šie cilvēki nepatīk, bet viniem vnk nav tas, ko man vajag, lai varētu atlaist un iečilot.
zibenstaka3 komentiņi|iekomentēt

Paliec mājās un ierīko sev ērtu un motivējošu darba vidi [2020-04-02|11:02]

hedera
Tieši zem mana loga Rīgas Ūdens veči zāģē asfaltu. Normāls industrial. Panks ierosināja, ka varbūt albums jāieraksta.
zibenstakaiekomentēt

city rake [2020-04-02|10:58]

ingmars
Izmantojiet šo brīvo laiku, lai apgūtu atslēgu atmūķēšanu.
zibenstaka3 komentiņi|iekomentēt

good news everybody [2020-04-02|10:56]

ingmars
The best possible outcome for a quick market recovery is shaping up as signs emerge globally.
zibenstakaiekomentēt

mans dievs ir kā emocionāls micēlijs [2020-04-02|10:43]

smejmoon
It kā ir visur, bet var arī vietām nebūt.
Tas visu saista un ietekmē, bet atstāj arī ļoti daudz vietas ilūzijām par brīvo gribu.
Tas ir kā viens organisms, bet tomēr ir šķetināms atsevišķos pavedienos, kas savstarpēji ir sveši.

Kas mani pārsteidza, ka tas tik viegli deva vietu abstrakcijai. Es gara acīm redzēju/vizualizēju konceptus, ko nekad neesmu manījis iemiesojoties. Nez vai iespējams uztvert abstrakcijas arī kā skaņu, krāsu, garšu?
Kas mani nepārsteidza, ka jau ir izveidojušies alternatīvie kulti. Piemēram, "myofascial release" cienītāji. Latviski būtu - saišu atlaidēji? Cilvēkiem vajag rituālus un taustāmas darbības, lai sajustu dieva nežēlīgo klātbūtni. Nu, ja vajag, tad vajag.
zibenstakaiekomentēt

ems:heart: [2020-04-02|10:32]

qgmr101
[Tagi|, ]
[Oma: | excited]

Es Mīlu Spotify <3

Esam kopā nepilnu mēnesi ^_^
zibenstaka1 komentiņš|iekomentēt

[2020-04-02|09:30]

iztulko

[dienasgramata]
kā latviski sauc Spanish moss (Tillandsia usneoides)?

zibenstaka4 komentiņi|iekomentēt

[2020-04-02|09:05]

zin
vislabāk man "patīk", ka boti turpina spamot piedāvājumus, kuri attiecas uz jau kādu laiku kā atceltām izstādēm :D
zibenstakaiekomentēt

braukājamais
[ tu aplūko | pašu svaigumiņu ]
[ aidā pa šoseju | vecumiņš ]